Сканери штрих-кодів
Знайдено: 1 - 1 серед 1 товарСканери штрих-кодів
Сканер штрих-коду – призначений для зчитування зашифрованої в коді інформації про певний продукт пристрій та передачі її касовому апарату, обліковій або РОS-системі. З його допомогою стала доступною автоматизація ідентифікації товарів, їх прийом та відвантаження. Без цього обладнання неможливо обійтися у виробничій та торговій сферах, на складах, логістиці та багатьох інших галузях. Застосування такої техніки дозволяє прискорити процес обслуговування клієнтів та обробки замовлень, виключити можливі помилки.
Основні критерії вибору сканера для зчитування штрих-коду
Вибираючи сканер штрих-кодів, необхідно враховувати такі характеристики:
- тип елементу зчитування – модель світлодіодна, лазерна або фотосканер;
- інтерфейс - USB, RS232 (провідні моделі), радіоканал, Bluetooth, Wi-Fi (бездротові моделі);
- показник мінімальної ширини штрих-коду;
- відстань зчитування;
- контрастність штрих-коду;
- вага та розміри моделі;
- стійкість перед навантаженнями (герметичність, пил і вологозахищеність, удароміцність).
Залежно від набору функцій та інших особливостей виділяють різні види пристроїв.
Світлодіодні, лазерні та Image сканери штрих-кодів
Світлодіодні моделі відносяться до першого покоління сканерів, в яких функцію зчитуючого елемента виконує світлодіод. За рахунок того, що позбавлені деталей, що рухаються, відрізняються досить високою надійністю. Сьогодні менш популярні, ніж інші різновиди сканерів.
Лазерні сканери мають у своїй основі систему дзеркал та лазер. Є не дуже надійними, але здатні зчитувати код певній відстані. Залежно від числа скануючих променів бувають одноплощинними (зчитують штрих-коди тільки в одному положенні) і багатоплощинними. У другому випадку йдеться про пристрої, які сканують інформацію за допомогою променів, що перетинаються під різними кутами 15-25. Такі моделі особливо потрібні в магазинах і супермаркетах, де необхідно забезпечити великий обсяг сканування продукції під будь-яким кутом.
Image сканери ще називають іміджевими, імідж-сканер, фотосканер. Бувають лінійними та двовимірними (2D сканери). Якщо одномірні апарати (1D) можуть зчитувати інформацію лише з горизонталі, то двомірні – і з горизонталі, і з вертикалі. Тільки такі апарати розпізнають інформацію кодів DataMatrix, за допомогою яких маркуються сигарети, а також QR-коди, що використовуються для маркування ліків. Імідж-сканери затребувані в різних сферах завдяки тому, що здатні сприймати будь-які закодовані дані - дрібні, при різному ступені освітленості і по-різному розміщені, блискучі етикетки, погано продруковані і т.д.
Ручні та стаціонарні сканери штрих-кодів
Ручні, тобто переносні моделі відносяться до портативних пристроїв. Випускаються у провідних та бездротових версіях, є простими у використанні. Для зчитування коду підносяться близько до товару. Можуть кріпитися до стійки. Такий варіант переважний для складів та магазинів з великими товарами (наприклад, будівельних).
Стаціонарні сканери часто оснащені модулем лазерного сканування. Надійні та дуже міцні, здійснюють зчитування за допомогою контролерів та датчиків, які спрацьовують під час проходження перед сканером продукту. З огляду на це незамінні в магазинах (особливо, з дрібними товарами), на складах та виробництві з конвеєром.
Серед стаціонарних установок окремо варто виділити вбудовувані. Часто монтуються в супер- та гіпермаркетах, магазинах самообслуговування, тому що спрощують процеси оцінки та зважування товарів.
Також випускаються комбіновані моделі, які за потреби можуть переноситися або кріпитися.
Провідні та бездротові сканери штрих-кодів
Дротові варіанти підключаються до POS-системи, комп'ютера, касового апарату. Для цього використовується порт USB, RS232 чи PS/2.
Бездротові моделі під'єднуються до ПК по радіо, Wi-Fi або Bluetooth. Ручні бездротові сканери є найпоширенішими. Найбільш активно купуються для використання у роздрібній торгівлі, на оптових базах, виробництві та складах.
Інші типи сканерів штрих-коду
Крім розглянутих різновидів сканерів штрих-кодів є такі категорії пристроїв:
Мікрокіоски. Багатофункціональні, часто компактні моделі, оснащені не тільки сканером штрих-кодів, але і сенсорним екраном, динаміком. Найбільш затребуваними в роздрібній торгівлі. Дозволяють швидко отримати інформацію про товар.
RFID зчитувачі. RFID-технологія, що використовується в таких пристроях, призначена для безконтактного розпізнавання, відстеження та обліку різних об'єктів. Ідентифікують RFID-мітки як на об'єктах, що рухаються, так і нерухомих. Використовуються у роздрібній торгівлі, СКУД, під час проведення безконтактних платежів, у бібліотеках, фармацевтиці (дозволяють встановлювати справжність медикаментів).
Мобільні комп'ютери. Є поєднанням комп'ютера і вбудованого в нього сканера. Після зчитування дані передаються провідним або бездротовим способом (залежить від моделі) на робочу станцію, де можна здійснювати різні операції – обліку, статистики та інші. Такі пристрої знайшли повсюдне застосування у торгових мережах. Переносні моделі часто використовуються співробітниками магазину (наприклад, під час інвентаризації). Стаціонарні, закріплені у певній точці торгового приміщення апарати можуть знайти застосування серед покупців для отримання інформації про товар.
Промислові сканери штрих-коду. Мають підвищений захист від пилу, вологи та ударів. Витримують багаторазові падіння на тверду поверхню, безпроблемно функціонують у будь-яких умовах. Застосовуються у сферах виробництва та сортування продукції.
При виборі штрих-кодів насамперед необхідно враховувати його сферу та умови експлуатації. Це дозволить розглядати конкретні моделі із потрібними характеристиками.